Rodinná farma Chlomek

 

 

Druh :

 

Chata/chalupa

Místo :

 

Chlomek u Turnova

Provoz :

 

Celoročně. V červenci a v srpnu ubytování nejlépe od soboty do soboty, v ostatních termínech dle dohody.

Ceny :

 

250,- Kč/osobu pro více než 2 noci. Jednotlivá noc 300,-Kč/osoba. 

Popis objektu :

 

Prostorné apartmá má tři ložnice, 1x až 3 osoby, 1x až 4 osoby, 1x 2 osoby, celkem max. pro 9 osob, velký společný obývací pokoj, kompletně vybavenou kuchyň, dvě koupelny s WC. Kuchyň je vybavena elektrickým sporákem s troubou, lednicí, mikrovlnnou troubou, dřezem a veškerým nádobím. V obývacím pokoji je televize se satelitem. V koupelně je Vám k dispozici pračka.

V létě si můžete užít i velkého balkonu a rozlehlé zahrady s letním posezením. Kdykoliv si můžete zajít nasbírat dříví do našeho lesa a udělat táborák.

U nás naleznete klid a soukromí, ale naše rodina vám kdykoliv ráda pomůže nebo poradí. Malé děti mohou na naší farmě poznávat domácí zvířata. Můžete si zkusit podojit kozu, pohladit ovečky na pastvě, sušit seno, natrhat čerstvé ovoce a další věci z běžného života na farmě. Nabídneme Vám čerstvé mléko, vejce a brambory kdykoliv budete chtít.

Příjezd
Chlomek je pouhou hodinu jízdy autem z Prahy směrem na Liberec (dálnice E65). Odbočíte na město Turnov a projedete centrem směr Lomnice n. P. Asi 4 km za Turnovem projedete vesnicí Bělá/Mírová pod Kozákovem. Asi 1 km za vesnicí u autobusové zastávky odbočíte 2x vpravo (téměř 180°)na úzkou silničku, která Vás přivede k našemu domu. Sledujte dopravní značku - ubytování Chlomek.

Služby :

 

K dispozici pračka.2x praní v ceně pobytu, ostatní za extra poplatek. Možnost vyzkoušet si práce na farmě (dojení kozy, sušení sena, sklizeň ovoce, svezení se na traktoru atd.)

Popis okolí :

 

Krajina kolem města Turnov je pro svou krásu nazývána Český Ráj. Doporučujeme navštívit nádherná skalní města okolo Hrubé Skály a Jičína. Své štěstí můžete zkusit při hledání ve starém nalezišti drahokamů na Kozákově.
Za návštěvu stojí i krápníkové jeskyně Bozkov s největším podzemním jezerem v České republice.

V krajině kolem nás je mnoho krásných hradů a zámků. Dominantou oblasti je zřícenina hradu Trosky, ale za návštěvu stojí rozhodně i hrad Kost, zámek Sychrov nebo Hrubý Rohozec.

Zajímavé jsou i vyhlídkové lety z nedalekého letiště v Hodkovicích n. M. a Mnichově Hradišti.

Děti určitě nadchne výlet do ZOO a Botanické zahrady v Liberci nebo safari ve Dvoře Králové. Také nejvyšší české hory Krkonoše jsou od nás nadosah.

Za nepříznivého počasí můžete navštívit akvapark Babylon v Liberci nebo krytý bazén v Jablonci nad Nisou.
V zimě, jsou na dosah lyžařské areály Jizerských hor a Krkonoš.

 

 

Židovský hřbitov v Turnově Obec Jenišovice Bozkovské dolomitové jeskyně Prachovské skály Arboretum – Bukovina Věžický rybník Podtrosecká údolí Dlaskův statek Kalvárie a Boží hrob Radeč Kopicův statek Vranov - Pantheon Klokočské skály Hrad Rotštejn – zřícenina Kozákov Symbolický hřbitov horolezců Hrad Frýdštejn - zřícenina Pekařova brána Hrad Kost Zámek Sychrov – národní kulturní památka Hrad Trosky (zřícenina) - národní kulturní památka Zámek Hruhý Rohozec Hrad Valdštejn

Stravování :

 

V zařízené kuchyni si můžete připravit vlastní jídlo nebo si můžete zajít do jedné z restaurací v blízkém okolí. Vaří zde domácí jídla za přijatelné ceny. Pěšky 10 - 15 min.

Kontakty :

 

Adresa :

 

Rodina Haškova, Chloumek 1, Mírová pod Kozákovem - Bělá, 511 01 Turnov

Telefon :

 

602 935 981

E-mail :

 

Ldedkova@jablotrongroup.com (poslat objektu e-mail)

Internet :

 

http://www.chlomek.jablotron.cz/chlomek_cz.htm

 

 

 

 

Fotogalerie

 

Rodinná farma Chlomek

 

Rodinná farma Chlomek

 

 

 

Ukázka ložnice

 

Ukázka ložnice

 

 

 

Ukázka ložnice

 

Pokoj

 

 

 

Vybavená kuchyně

 

Okolí

 

<< Zpět

 

Hlavní stránka

 

Doporučit - poslat příteli

 

 

Počet zobrazení : 11416 od [4.6.2007]

 

 

 

 Český ráj Info - specialista na ubytování v Českém ráji a okolí.

 

 

Restaurování a opravy starožitného nábytku