U Housenky

Kontakty Galerie Okolí Objednat / Rezervovat Doporučit přátelům
U Housenky

Kontakty

Adresa
Klokočí 27, Klokočí 511 01
Telefon
602 209 626
E-mail
hajek@uhousenky.cz (napsat ubytovateli)
WWW
http://uhousenky.cz

Druh

Chata/chalupa

Místo

Klokočí 

Provoz

Provoz chalupy: celoročně. Silvestrovské pobyty. Minimální délka ubytování 7 dní.

Ceny

Od: 150,-Kč/noc
Ceny za týden (celý objekt 30 osob)
Zimní sezona: 25.200,- Kč za chalupu.
Letní sezona: 42.000,- Kč za chalupu.
Mimo sezonu: 33.600,- Kč za chalupu.
Silvestr 50.000,- Kč za chalupu.

Obcí není účtován rekreační poplatek. Samostatně je účtována spotřeba plynu, elektřiny a vody.

Popis objektu

Housenka se nachází v centru Českého Ráje, v obci Klokočí asi 7 km od Turnova, na klidném místě v blízkosti lesa.
Umístění penzionu je ideální pro pěší výlety a cykloturistiku. Naším hlavním cílem je nabídnout příjemné ubytování pro rodiny s dětmi, pro které jsme naši Housenku zrekonstruovali a pro které jsme připravili spousty her, hraček a sportovního náčiní.

Celková kapacita Housenky je 28 dospělých osob (v zásobě jsou 2 lůžka pro zvláště velké party. Naše osobní zkušenost je, že 20 dospěláků a 20 dětí se v poklidu vejde).

Housenka je nově zrekonstruovaná. Má dvě stavebně oddělené a samostatné části, které pracovně nazýváme Chalupa a Chaloupka, které mají společnou zahradu, lezeckou stěnu pro děti, trampolínu, pískoviště, dětské hřiště (housenku), infrasaunu a krytou hernu (ping - pong).

Hosté mají k dispozici venkovní ohniště s posezením, gril, krytou a otevřenou terasu. Parkování u objektu.

V sezóně a o víkendech staví u penzionu turistický autobus, který provádí rozvoz a svoz turistů a cyklistů po celém Českém Ráji.

Rádi pomůžeme s organizací Vašich sportovních aktivit v regionu pomocí partnerských organizací.

Chalupa k pronájmu poskytuje možnost ubytování pro 28 osob v celkem 9 ložnicích.

Ložnice a pokoje

V Chalupě najdete 3 čtyřlůžkové pokoje, 1 dvoulůžkový, nouzové dvoulůžko ve společenské místnosti, 2 koupelny, 2 WC, saunu a společenskou místnost s kuchyní (kompletně vybavenou například pekárnou na chléb, výčepním zařízením).

V Chaloupce najdete 1 čtyřlůžkový pokoj, 3 dvoulůžkové pokoje, 1 koupelnu, 2 WC a společenskou místnost s kuchyní (kompletně vybavenou například pekárnou na chléb, výčepním zařízením).

Sociální zařízení
V Chalupě najdete 2 koupelny, 2 WC se standardním vybavením včetně pračky.

V Chaloupce najdete 1 koupelnu, 2 WC se standardním vybavením.

Vytápění
Vytápění je možné pomocí centrálního plynového topení.

Doprava, parkování
K objektu se dostanete z Turnova po silnici přes Károvsko.

Letní sezóna je myšlená červenec a srpen, mimo sezóna červen a září, zimní sezóna zbytek roku mimo týdne vánoc a silvestra.

Poznámky: V objektu naleznete pokoje vybavené nábytkem z přírodního dřeva, nouzové dvoulůžko ve společenské místnosti, koupelny jsou vybavené sprchovými kouty, WC, saunu a společenskou místnost s kuchyní (kompletně vybavenou například pekárnou na chléb, výčepním zařízením).
Novinkou roku 2013 je krytý nadzemní bazén!!!

Služby

Zahrada, lezecká stěna pro děti, trampolína, pískoviště, dětské hřiště (housenka), infrasauna a krytá herna (ping - pong).

Hosté mají k dispozici venkovní ohniště s posezením, gril, krytou a otevřenou terasu.

Stravování

Obchod je přímo v obci Klokočí, do cca 500 metrů se nachází 3 restaurační zařízení. Objekt je vybaven pro vlastní vaření.

Napsat ubytovateli

Váš telefon


Váš e-mail


Zpráva
FotogaleriePopis okolí

Hrady

Hrad Kost je jedním z nejkrásnějších, největších a nejzachovalejších hradů v Čechách. Byl založen ve 14.století na samostatné pískovcové skále v místě mezi třemi močálovými údolími a rybníky. Nejpevnější částí hradu je hlavní tzv. Bílá věž, který má nepravidelnou lichoběžníkovou základnu, proto z určitého místa můžeme spatřit všechny její čtyři hrany najednou. Prohlédnout si můžeme většinu hradního areálu, velmi atraktivní je černá kuchyně s bohatým vybavením.

Dále: Drábské světničky, Trosky, Frýdštejn, Rotštejn, Valdštejn, Valečov...

Zámky

Sychrov: národní kulturní památka. Zámek Sychrov je perlou regionu Český ráj a patří k nejnavštěvovanějším objektům v Čechách. Původně poplužní dvůr získal po Bílé hoře Albrecht z Valdštejna. K zámku patří rozsáhlý anglický park s exotickými dřevinami. Bohaté zámecké interiéry můžeme navštívit v několika okruzích. Za prohlídku stojí největší sbírka francouzského portrétního malíře ve střední Evropě - Rohanská galerie.

dále: Humprecht, Hrubá Skála, Mnichovo Hradiště, Dětěnice...

Skály

Prachovské skály: Dnes jsou Prachovské skály, ležící 7 km od Jičína, téměř s jistotou nejznámější skalní oblastí České republiky. Mají bohatou turistickou a horolezeckou minulost a již v roce 1933 byly vyhlášeny státní přírodní rezervací. Na ploše pouhých 187 ha se rozprostírá úchvatné skalní město, čítající přes 200 velkých skalních věží.

dále: Borecké, Besedické skály, Klokočské skály, Příhrazské skály, Suché skály...

Rozhledny

Kozákov: Od 1995 je na "strážné hoře Českého ráje" V provozu nová rozhledna (48,5 m) skýtající velkolepý kruhový rozhled. Při dobré viditelnosti jsou odtud Krkonoše, Český ráj a Jizerské hory jako na dlani. Občerstvení je možné v přilehlé Riegrově chatě (sjezdovka, paragliding)

dále: Mužský, Zebín, Vyskeř...

Lidové památky

Dlaskův statek - Dolánky u Turnova: Jeden z nejkrásnějších a nejtypičtějších skvostů roubené architektury v kraji. V jednopatrové obytné budově s krásně zdobenou lomenicí a pavlačí se narodil a žil písmák Josef Dlask, který také popsal historii statku. Expozice ve statku ukazuje, jak bydleli naši předci, včetně jejich zemědělského řemeslnického nářadí.

dále: Kopicův statek, zvonice (obrácené zvony) Rovensko, Vyskeř - zvonice...

Vodní plochy

Podtrosecká údolí: Turisticky a rekreačně neobyčejně atraktivní místa českého ráje. Z údolních niv a mokřin tu v 16.století lidé vybudovali soustavu rybníků za účelem hospodářského využití území a pro dnešek vznikl prostor mimořádné krajinářské i přírodovědné hodnoty. Napočítáme 8 unikátních kaňonovitých údolí lemujících pískovcové skály: Vidlák s restaurací, parkovištěm a tábořištěm; Krčák; Rokytnický a Hrůdka; mělký Dolský; Podsemín a 2 vyhledávané "koupací" Nebák a Věžák. Věžák je položen do překrásného údolí, kde díky tomu bylo natočeno mnoho filmů (Jak dostat tatínka do polepšovny).

dále: Jizera, Žabakor, Jinolické rybníky, Písecký rybník...

V blízském Turnově je krytý bazén, bowling nedaleko je areál Šťastná země.

Okolí (Památky a zajímavosti v okolí)

Obec Bozkov Tatobitská lípa Bozkovské dolomitové jeskyně Prachovské skály Údolí Plakánek Borecké skály Dlaskův statek Kalvárie a Boží hrob Radeč Obrácené zvony v Rovensku p. Troskami Kopicův statek Hrad Zbirohy – zřícenina Zámek Dětenice Skalní obydlí u hradu Kost Vranov - Pantheon Klokočské skály Hrad Rotštejn – zřícenina Kozákov Symbolický hřbitov horolezců Hrad Frýdštejn - zřícenina Hrad Kost Zámek Sychrov – národní kulturní památka Hrad Trosky (zřícenina) - národní kulturní památka Zámek Hruhý Rohozec Hrad Valdštejn Zámek Hrubá Skála Zámek Mnichovo Hradiště Zámek Humprecht


© ceskyraj.info 2005-2019