Penzion Sněhov

Kontakty Galerie Okolí Objednat / Rezervovat Doporučit přátelům
Penzion Sněhov

Kontakty

Adresa
Sněhov 648, 468 22 Malá Skála
Telefon
608 96 23 23
E-mail
penzionsnehov@seznam.cz (napsat ubytovateli)
WWW
http://penzionsnehov.cz

Druh

Penzion

Místo

Sněhov (Malá Skála) 

Provoz

Celoročně

Ceny

Cena 450 za osobu/noc:

Vratná záloha: 1.000,- Kč/byt
Děti do 6 let 200 Kč. Jestliže spí ve vlastní postýlce, mají pobyt zdarma.

Jednu dětskou cestovní postýlku máme k zapůjčení - cena 100,- Kč/pobyt.

Jednu krmicí židličku máme k zapůjčení zdarma.

Standardní délka pobytu je 1 týden, od víkendu do víkendu. Bude-li volná kapacita, lze si domluvit kratší nebo jinak časově nestandardní pobyty. Vítané je dlouhodobé ubytování.

Popis objektu

Nabízíme příjemné a komfortní ubytování s úžasným výhledem v srdci Českého ráje nedaleko Malé Skály.

Dům na kraji obce Sněhov vybudoval náš praděda a prapraděda. Patří k němu hektarový pozemek a stojí na kopci, ze kterého uvidíte kilometry volné krajiny s místními dominantami – Kozákov (nejvyšší hora Českého ráje) a Suché skály.

Stavení prošlo kompletní rekonstrukcí. V každém ze čtyř samostatných bytů je vybavená kuchyň, koupelna a WC. Všechno zařízení je nové a čisté. Součástí domu je kamenná společenská místnost s klenutým stropem.

Posedět a grilovat můžete také venku pod stromy/slunečníkem nebo dále na pozemku u ohniště.

Parkuje se na dvou parkovacích plochách pro 6 vozů. Kola nebo lyže můžete bezpečně uložit v uzamykatelné stodole.

K dispozici:

Byt A (1+kk) v přízemí - směr jih a východ

Velmi světlý rohový byt 1+kk s mnoha okny a výhledem na pozemek či do kraje nabízí pro 2 až 4 osoby velkou manželskou postel, rozkládací pohovku, velkou šatní skříň, komodu, jídelní stůl a koupelnu s malou vanou.
Vybavený kuchyňský kout má vše potřebné: ledničku, mikrovlnnou troubu, elektrický vařič, rychlovarnou konvici a veškeré nádobí. Staré časy dřívější sednice (jediné obytné místnosti v chalupě) připomínají zrekonstruovaná funkční kachlová kamna s troubou na pečení, a křeslo, ve kterém sedával děda. Do nových časů vrací televize s digitálním příjmem. Z jednoho okna je částečně vidět na parkoviště – pro klid těch, kdo mají rádi auto pod dohledem.

Byt B (1+1 s pavlačí) v 1. patře - směr jih a východ

Jediný byt se samostatnou velkou ložnicí pro 4 osoby. Najdete v ní manželskou postel, dvě oddělená lůžka, velkou skříň, komodu a TV. Po celém pokoji je příjemný koberec. Koupelně se sprchovým koutem dodává světlo střešní okno. Vybavený kuchyňský kout má opět vše potřebné: ledničku, mikrovlnnou troubu, elektrický vařič, rychlovarnou konvici a veškeré nádobí. Prosklené dveře Vás zavedou na velkou pavlač (zastřešenou terasu) s famózním výhledem na Suché skály, Kozákov a do širého kraje. Ideální místo k relaxování či kontrole na louce si hrajících dětí.

Pavlač může být spojená se sousedním bytem C nebo pro větší soukromí hostů předělená.

Byt C (1+kk s pavlačí) prostřední byt v 1. patře - směr jih

Útulný a nejmenší ze všech bytů je určen pro 2 osoby. Nabízí velkou manželskou postel, starodávnou šatní skříň, původní jídelní stůl a komodu s TV. Prosklené dveře Vás zavedou na druhou polovinu pavlače s výhledem a možností posezení „venku“. Koupelna se sprchovým koutem a kuchyňský kout vybavený standardně ledničkou, mikrovlnnou troubou, elektrickým vařičem, rychlovarnou konvicí a nádobím snad uspokojí Vaše potřeby.

Pavlač může být spojená se sousedním bytem B nebo pro větší soukromí hostů předělená.

Byt D (1+kk) v 1. patře - směr jih a západ

Zařízen pro 2 až 4 osoby. V prostorném pokoji najdete manželskou postel, rozkládací pohovku, původní šatní skříň, jídelní stůl, komodu a TV. Prosklenými dveřmi, které ovšem fungují pouze jako velké otevíratelné okno, vstupuje do místnosti spousta světla, popř. čerstvého vzduchu. Součástí je dlouhá chodba. Může sloužit jako odkládací prostor (např. na větší zavazadla), ale také jako klidová zóna k odložení miminek, abyste je nerušili běžnými činnostmi. Koupelnu se sprchovým koutem prosvětluje střešní okno. Vybavený kuchyňský kout opět nabízí ledničku, mikrovlnnou troubu, elektrický vařič, rychlovarnou konvici a veškeré nádobí. Je to jediný byt, ze kterého můžete vidět příjezdovou cestu a druhé parkoviště pro vozy hostů.

V každém bytě je dostatek odkládacích a úložných prostor včetně ramínek, peřiny, povlečení, sušák na prádlo, předložka před vanu/sprchu, toaletní papír, utěrka, hadřík, houbička a Jar na nádobí, veškeré nádobí a příbory, smetáček, lopatka (vysavač, velký smeták a kbelík společné). Každý host dostane měkoučký ručník a osušku.

Těšíme se, že nás navštívíte a snad se budete rádi vracet, jako mnoho hostů z našeho dříve otevřeného ubytování Vila Chutnovka.

Služby

Parkoviště, posezení s výhledem, slunečníkem a grilem včetně paliva, ohniště, wi-fi, dětská postýlka.

Stravování

Vlastní. V každém bytě (apartmánu) vybavená kuchyně.

Napsat ubytovateli

Váš telefon


Váš e-mail


Zpráva
FotogaleriePopis okolí

Cyklistika - Český ráj má pro jízdu na kole skvělé podmínky. Rovinky podél vody, pořádné kopce i dlouhé sjezdy, občerstvení není nikdy daleko. Kraj je protkán cyklostezkami a cyklotrasami.

Koupání – Jizera na Malé Skále (2 km), koupaliště s tobogánem v Železném Brodě (8 km), koupaliště na Frýdštejně (7 km), Jizera v Dolánkách (8 km), aquapark v Liberci (23 km)

Kanoe, kajak – sjíždění Jizery od Spálova, půjčovna lodí Malá Skála (2 km)

Tenis – kurty v Turnově

Windusfing – pískovcová jezera v Příšovicích (16 km)

Golf – Semily (18 km), Ještěd (19 km)

Jízda na koních – Nudvojovice (13 km), Borčice (18 km)

Myslivost – myslivecké sdružení „Mír“ nabízí možnost odstřelu srnců, účast při honu na bažanty

Rybaření – u rybářské organizace v Turnově lze zakoupit hostovací povolenky

V zimě jsou hlavními sporty lyžování, běžkování a bruslení.

Sjezdovky a vleky - nejblíže jsou malá sjezdovka Struhy (15 km) těsně před Turnovem a větší sjezdovka Kozákov (15 km), můžete se vypravit také na velkou sjezdovku do Vysokého nad Jizerou (31 km), nejbližší velká střediska jsou Ještěd u Liberce (29 km), Harrachov (40 km) a Rokytnice nad Jizerou (38 km)

Běžkařské tratě – hřeben Kozákova a Hamštejna, Jizerské hory, Krkonoše

Kluziště – kryté kluziště v Lomnici nad Popelkou (26 km).

Okolí (Památky a zajímavosti v okolí)

Židovský hřbitov v Turnově Obec Bozkov Obec Jenišovice Bozkovské dolomitové jeskyně Kopanina Arboretum – Bukovina Dlaskův statek Kopicův statek Hrad Zbirohy – zřícenina Vranov - Pantheon Besedice – Kalich Klokočské skály Hrad Rotštejn – zřícenina Suché skály Kozákov Roztocký mlýn Symbolický hřbitov horolezců Hrad Frýdštejn - zřícenina Zámek Sychrov – národní kulturní památka Hrad Trosky (zřícenina) - národní kulturní památka Zámek Hruhý Rohozec Hrad Valdštejn Zámek Hrubá Skála


© ceskyraj.info 2005-2024